خرید مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی

خرید مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی از مواردی است که داوطلبین کنکور تجربی و  متقاضیان تحصیل در مقطع دانشگاهی، با آن روبرو میشوند.
دانش آموزان زیادی چه در نظام قدیم و چه در نظام جدید، مقطع پیش دانشگاهی و یا سال دوازدهم تجربی را نگذراندند و پس از مدتی با این سوال مواجه شده اند که بدون مدرک پیش دانشگاهی یا دوازدهم هم میتوانند کنکور تجربی ثبت نام کنند یا خیر؟ و یا اینکه شرایط اخذ مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی چیست؟ ما در این مقاله سعی کرده ایم علاوه بر ارائه اطلاعاتی از رشته ی تجربی در مقطع پیش دانشگاهی شرایط خرید مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی تجربی را نیز برایتان کامل شرح دهیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید:

شرایط خرید مدرک پیش دانشگاهی تجربی

قبلا درباره اهمیت داشتن مدرک دیپلم علوم تجربی گفته ایم و حالا میدانید که داشتن مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی میتواند کامل کننده دیپلم علوم تجربی باشد و برای ورود به دانشگاه یک نیاز اساسی است. خرید مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی، با علم به اهمیت آن، یکی از نیازهای هر داوطلب کنکور تجربی است. داوطلبینی که به هر دلیل نتوانسته اند مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت کنند و یا فرصت و زمان کافی برای رسیدن به این امر مهم را ندارند.
درباره خرید مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی، همیشه در ذهن دانش آموزان ترید وجود دارد. تردیدی که نشان از عدم اعتماد به مدارک خریداری شده شکل گرفته است و سبب جلوگیری از خرید مدرک تحصیلی از سوی افراد داوطلب ادامه تحصیل میشود.
یکی از دلایلی که داوطلبین را ترغیب به خرید مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی میکند، عدم داشتن زمان کافی برای ادامه تحصیل و گرفتن این مدرک است. به همین دلیل است که مدارکی که سفارش میدهید ظرف مدت یک ماه آماده میشود و کار شما را حدود دو سال جلو می اندازد. همچنین اگر علاقه مند به تحصیل در رشته ریاضیات هستید و میخواهید برای خرید مدرک پیش ریاضی اقدام کنید پیشنهاد ما به شما خواند مقاله خرید مدرک معتبر پیش دانشگاهی ریاضی است. همچنین برای علاقه مندان به خرید مدرک انسانی مقاله شرایط خرید مدرک پیش دانشگاهی انسانی را پیشنهاد میکنیم.

خرید مدرک پیش دانشگاهی تجربی با قابلیت استعلام و کاملا قانونی

هدف اصلی از فروش مدرک پیش دانشگاهی، شرکت در کنکور و ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی دانشگاهی است. به همین سبب، مدرک پیش دانشگاهی تجربی که سفارش میدهید، قابل استفاده به منظور ادامه تحصیل است و هیچ مشکلی در این مورد پیش نخواهد آمد. اعتبار خرید مدرک پیش دانشگاهی تجربی، برابری میکند با مدرکی که سه الی چهار سال برای دست یابی به آن زحمت میکشید. نکته ای که در خرید مدرک پیش تجربی باید به آن توجه کنید، این است که؛ این مدرک کاملا معتبر و قانونی است. زمانی که از اعتبار مدرک پیش دانشگاهی تجربی سخن میگوییم، سخن از مدرکی در میان است که ثبت سیستمی و ثبت فیزیکی شده است. همچنین، ریز نمرات شما در مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی، ثبت شده اند. همچنین میتوانید برای اطمینان از موضوه اعتبار مدارک موسسه مدرک نیو به بخش نمونه کارهای مدارک در سایت مراجعه کنید.

قیمت خرید مدرک پیش دانشگاهی تجربی

قیمت مدرک پیش دانشگاهی تجربی تعرفه ای مشخص دارد. اگر چه قیمت های مدارک مختلفی که از سمت موسسه مدرک نیو ارائه میشود با یکدیگر متفوات است. شما میتوانید برای دانستن هزینه خرید مدرک پیش دانشگاهی تجربی با مشاورین موسسه مدرک نیو در ارتباط باشید.

معرفی پیش دانشگاهی و سال دوازدهم تجربی

پیش دانشگاهی آخرین سال تحصیلی دوره دبیرستان نظام قدیم و سال دوازدهم نیز آخرین سال تحصیل دوره دبیرستان در نظام جدید تحصیلی است.
پیش دانشگاهی  و سال دوازدهم رشته علوم تجربی، در کل 24 واحد است که 8 واحد آن مربوط به دروس عمومی و 16 واحد دیگر مربوط به دروس تخصصی است.
کتاب های دروس پیش دانشگاهی یا دوازدهم علوم تجربی عبارت اند از:
فیزیک
شیمی
زیست شناسی
ریاضی عمومی 1و2
علوم زمین
معارف اسلامی
زبان انگلیسی 1و2
زبان و ادبیات فارسی عمومی
پیش نیاز ورود به مقطع پیش دانشگاهی، پاس کردن دروس سال های قبل است. البته طبق قانون جدید آموزش و پرورش، دانش آموزان مردود نمیشوند و با وجود تجدیدی در یک یا چند درس خود، میتوانند به سال دوازدهم بروند. یا این قانون که تا زمانی که درس های مردود شده سال های قبل آن ها پاس نشود، قادر به دریافت مدرک دیپلم خود نخواهند بود.
دانش آموزانی که در سال دوازدهم نتوانند دروس رد شده خود را پاس کنند، به مدارس بزرگسالان فرستاده خواهند شد. در حقیقت، تحصیل در مدارس بزرگسالان مختص دانش آموزان نظام جدید نیست و دانش آموزان نظام قدیم نیز میتوانند به صورت غیر حضوری در مدارس بزرگسالان ثبت نام کنند و دروس رد شده خود را پاس کنند. البته که حضور در مدارس بزرگسالان برای دانش آموزان نظام جدید نیز شرط سنی تا سقف 20 سال دارد و پس از آن دانش آموزان حق تحصیل حضوری در این مدارس را نخواهند داشت.

تفاوت پیش دانشگاهی نظام قدیم و سال دوازدهم نظام جدید رشته تجربی

در نظام قدیم، پنج سال دوره ابتدایی و پس از آن سه سال دوره راهنمایی و سپس چهار سال دوره دبیرستان برقرار بود. پس از اینکه سال اول دبیرستان به پایان میرسید، دانش آموزان انتخاب رشته میکردند و از سال دوم به بعد موظف بودند در یکی از رشته ها تحصیل کنند. در آموزش نظام قدیم، دانش آموزان پس از گذراندن سال سوم متوسطه، مدرک دیپلم خود را اخذ میکردند. و سپس، دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دانشگاه را داشتند، به عنوان مثال، پس از گرفتن دیپلم تجربی، یک سال دیگر تحت عنوان پیش دانشگاهی را میگذراندند که خود یک مدرک جداگانه داشت. گذراندن مقطع پیش دانشگاهی تنها برای رشته های ریاضی فیزیک، تجربی و علوم انسانی بود و برای دانش آموزان هنرستان و رشته کارودانش، مقطع میش دانشگاهی وجود نداشت.
پس از تغییر نظام آموزشی به نظام جدید در سال 1391، دوره های تحصیلی به شکل دیگری درآمد. یک سال به عنوان سال ششم ابتدایی به دوره ابتدایی اضافه شد و دوره سه ساله راهنمایی تحت عنوان متوسطه اول درآمد. و اما در دوره متوسطه دوم یا همان دبیرستان نظام قدیم، مقطعی به نام پیش دانشگاهی وجود ندارد و دانش آموزان تمامی رشته ها موظف اند سه سال متوسطه دوم را برای اخذ مدرک دیپلم، طی کنند.
بنابراین دانش آموزانی که با گذراندن و شرکت در امتحانات نهایی سال دوازدهم تجربی و قبولی در امتحانات، مدرک دیپلم خود را دریافت میکنند، تمامی شرایط لازم برای ثبت نام کنکور سراسری تجربی را دارند.

کنکور سراسری تجربی 99 و تاثیر سوابق تحصیلی

در کنکور سراسری تجربی 99، همانند کنکور 98، شاهد برگزاری کنکور با دو نوع سوال برای داوطلبین نظام قدیم و داوطلبین نظام جدید هستیم. داوطلبین کنکور 99 توجه داشته باشند که میتوانند طبق خواسته خودشان یکی از انواع سوالات نظام قدیم و جدید را در هنگام ثبت نام کنکور 99 انتخاب کنند.
میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 طبق اطلاعیه جدید سازمان سنجش، 30 درصد و با تاثیر مثبت است.
به این ترتیب دارندگان دیپلم تجربی نظام جدید که در امتحانات نهایی سال دوازدهم شرکت کرده اند، مشمول اعمال سوابق تحصیلی به میزان 30 درصد تاثیر مثبت در نمره کل نهایی خود هستند.
دارندگان مدرک دیپلم نظام قدیم نیز که دیپلم خود را از سال 1384 تا 1397 اخذ کرده اند، طبق امتحانات نهایی که برای آن ها برگزار شده است، مشمول اعمال 25 درصد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی میشوند.
طبق اطلاعیه سازمان سنجش در این باره، داوطلبینی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 1390-91 اخذ کرده اند، طبق بررسی امتحانات نهایی که برای آن ها برگزار شده است، مشمول اعمال 5 درصد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی میشوند.

خرید مدرک پیش دانشگاهی تجربی دبیرستان مناسب چه افرادی است؟

تعداد زیادی از دانش آموزان دوره آموزشی نظام قدیم تجربی هستند که به هر دلیلی موفق به کسب مدرک پیش دانشگاهی تجربی نشده اند و یا تمامی دروس پیش دانشگاهی را پاس نکرده اند. پس از گذشت مدتی ممکن است تصمیم بر ادامه تحصیل و شرکت در کنکور تجربی بگیرند. در این زمان سوالی که پیش می آید این است که آیا میتوان بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی تجربی، به ادامه تحصیل در دانشگاه پرداخت؟
تقریبا تمامی دانشگاه ها مانند، دولتی و آزاد و پیام نور تا غیر انتفاعی، در شرایط ورود برای دانشجویان خود، قانون دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی را وضع کرده اند.
توجه داشته باشید که هرجا از لزوم داشتن مدرک پیش دانشگاهی صحبت می شود، صرفا مربوط به داوطلبین نظام قدیم است. بنابراین داوطلبین نظام جدید که مدرک دیپلم سال دوازدهم تجربی را دارند، نیازی به مدرک پیش دانشگاهی ندارند.
همانطور که گفتیم، طبق قانونی که از طرف سازمان سنجش برای تمامی دانشگاه ها وضع شده است، داشتن مدرک پیش دانشگاهی تجربی برای شرکت در کنکور تجربی 99 اهمیت زیادی دارد. داوطلبین نظام قدیم تجربی، تنها در یک صورت میتوانند بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی به دانشگاه راه پیدا کنند که متقاضی شرکت در دوره کاردانی پیوسته باشند.
شرکت در مقطع کاردانی پیوسته فقط در دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی و فنی حرفه ای ( امکان ادامه تحصیل در دانشگاه فنی حرفه ای، تنها برای دیپلم های فنی حرفه ای و کاردانش وجود دارد.) امکان پذیر است. زیرا دانشگاه های دولتی و پیام نور این مقطع تحصیلی را ارائه نمی دهند. با این وجود، ادامه تحصیل در مقطع کاردانی پیوسته، با داشتن مدرک دیپلم امکان پذیر است.
علاوه بر مسئله محدودیت دانشگاه هایی که مقطع کاردانی پیوسته را ارائه میدهند، مسئله محدودیت رشته های موجود در این مقطع، برای داوطلبینی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند، وجود دارد. سوال دیگری که ممکن است برای داوطلبین شرکت در کنکور سراسری تجربی پیش آید، این است که به عنوان مثال؛ چگونه میتوانند با داشتن دیپلم ریاضی، مدرک پیش دانشگاهی تجربی بگیرند و در کنکور تجربی شرکت کنند؟
راه حلی که برای حل مشکلات به وجود آمده پیشنهاد میشود، تطبیق واحد و گذراندن درس های غیر مشترک دو رشته ریاضی و تجربی است. علاوه بر این، داوطلب میتواند از سال سوم رشته تجربی شروع به پاس کردن کلیه دروس کند و پس از آن نیز دوره پیش دانشگاهی تجربی را بگذراند. البته که این امر خیلی وقت گیر است و کمتر دانش آموزی پیدا میشود که این راه را برگزیند.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظر شما :